„OSLAVA LESA“
16.ročník Ekorok s Nestlé Slovensko s.r.o.

V piatok 26.4.2019 sa na Námestí slobody v Prievidzi pri príležitosti Dňa Zeme uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie projektu Ekorok s Nestlé.

Tohtoročný projekt bol ukončený slávnostným sprievodom na tému „Oslava lesa“, v ktorom nás reprezentovali žiaci I.B a VIII.B triedy.

Počas podujatia sa konali rôzne sprievodné aktivity organizované napr. Štátnymi lesmi, ZOO Bojnice, SZOPK Prievidza (Včely v meste, Vtáky v meste), tvorivé dielne a iné.

Žiaci sa zapojili aj do „odkazu Zemi“ – na veľké plátno farbami nakreslili, napísali svoje posolstvo zamerané na ochranu prírody. Dievčatá zo športových tried (V.A, VI.A) nás reprezentovali krásnym tanečným vystúpením. Zároveň sa v zasadačke MsÚ konala zaujímavá beseda s významným slovenským ekológom Erikom Balážom, ktorej sa zúčastnili vybraní žiaci z VIII. A a IX. B triedy. V záverečnom hodnotení nás milo prekvapilo aj ocenenie aktivity „sadenie stromčekov na Remate“, ktorú realizovali naši žiaci počas turistického krúžku.
Na námestí sme prežili krásny slnečný Deň Zeme a už tešíme sa na budúci ročník.

archív :

Školský rok 2016/2017,   Školský rok 2015/2016