Beseda so včelárom
zachráňme život a budúcnosť včiel

V rámci predmetu prvouka sa naši druháci pozreli bližšie na život a spoločenstvo včiel.
Pani učiteľka Holíková zorganizovala besedu so včelárom a deťom priblížil nielen poznatky o včelách,ale aj včelárstve.

Zážitkom bolo vidieť, ako si včely stavajú plást, rôzne druhy plástov, ochutnávka včelích produktov. Žiaci sa dozvedeli aj čo včelám škodí, ako sa treba o ne starať a že nevedomosť alebo lenivosť niektorých včelárov ich pripraví o život.

V súčasnosti je budúcnosť včiel ohrozená nielen počasím a teplotou vzduchu počas roka, ale aj nedostatočnou starostlivosťou niektorých včelárov ako aj samotnou pohodlnosťou nás ľudí. Pritom si ani neuvedomujeme, že med je jedným z mála produktov, ktoré sa nedajú vyrobiť priemyselne. Nektár do plástov nosia usilovné včielky samé.

Vážme si ich život a prácu a oni sa nám odvďačia blahodarnými účinkami ich produktov.

archív :

Školský rok 2016/2017,   Školský rok 2015/2016