VIANOCE PRE VTÁČIKY

Nielen ľudia, ale aj zvieratá chcú mať svoje Vianoce.
Dňa 3. 12. 2016 sme sa s p.učiteľkou stretli pri škole a prešli sme sa peši do Lesoparku.

Prišli sme sa pozhovárať s pánom Měrkom zo SZOPK – ochrancom zvierat a krajiny a potešiť vtáctvo nášho lesa.

Dozvedeli sme sa zaujímavosti o zvieratách, prečo sa už neboja tak ľudí. Najviac sa nám páčilo rozprávanie o lese ako obývačke pre zvieratká a pochopili sme, čo sa v obývačke na návšteve patrí a čo nie. Objavili sme mnoho búdok a kŕmidiel, namiešali sme mix semienok (každý čo mal) a pozorovali brhlíky a sýkorky.

Ujo ochranár našiel aj plastovú fľašu, z ktorej za chvíľu vyčaroval kŕmidlo. Bolo to super a dohodli sme sa na ďalšom stretnutí koncom zimy. Vtedy totiž vtáčiky uvítajú ešte viac našu návštevu, keď po zime, vysilené nájdu chutné semienka.
Určite aj v nových kŕmidlách, či búdkach od nás, ktoré cez zimu vyrobíme

Mgr. K. Holíková

archív :