Opäť hodina projektov

Na hodinách prírodovedy sme sa v téme Mokrý domček učili o vode.

Dozvedeli sme sa, aké je dôležité starať sa  o naše vodné zdroje, ktoré sú často znečisťované nezodpovednými ľuďmi.

Aby sme získali predstavu o filtrácii, na poslednej hodine sme pracovali na projekte: „Moja čistička odpadových vôd“. Najskôr sme si pitnú vodu znečistili hlinou, pieskom, kamienkami a potom sme ju filtrovali. Najskôr cez tkaninu, potom cez filtračný papier. Kým sme z vody pomocou filtrácie odstránili najväčšie nečistoty, museli sme tento proces zopakovať niekoľkokrát.

Práca nás veľmi zaujala, a zároveň sme zistili, že nie je také jednoduché vyčistiť vodu tak, aby sme ju opäť mohli piť. Ako správni ochrancovia prírody, použité plastové fľaše sme hodili do kontajnera na plasty. Už sa tešíme na ďalšie projekty.

archív :

Školský rok 2014/2015 , Školský rok 2013/2014