Predmet ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA AEROBIK je zahrnutý v týždennom rozvrhu športovej triedy a to v dotácií 4 hodiny do týždňa .

Výcvik je vedený trénerkami aerobiku
.
  Mgr.Ivanou Škrteľovou     a     Mgr.Silviou Okenkovou

Tréning prebieha v telocvični, posilňovni, novovybudovanej zrkadlovej tanečnej sále ako aj  na vonkajšom multifunkčnom ihrisku.

Športová trieda po novom !!!   ...klikni

Obsahový štandard je pestrý.
V rámci neho žiaci prechá-dzajú rôznymi druhmi aerobiku :
latino aerobik, Zumba, Step aerobik,
Show dance aerobik, Power jam, Kick box aerobik, Baletnou prípravkou, a základmi tanečných štýlov.

Počas kondičnej prípravy sa venujeme ľahkej atletike, gymnastike a posilňovaniu. Využívame Pilatesove cvičenia s loptami.

Športová príprava sa venuje žiakom komplexne, rozvíja ich kondíciu, flexibilitu, výkonnosť po fyzickej i estetickej stránke.
Predchádza deformáciám a prispieva k správnemu držaniu tela a pomáha viesť k napredo-vaniu vlastných predispozícií, talentu, ponúka možnosť aktívneho prístupu a tvorivosti.

Žiaci v rámci predmetu absolvujú každoročne športové sústredenie, prezentujú sa na kultúrnych i špor-tových podujatiach v rámci celého Slovenska.

Niektoré z našich aktivít

Benefícia aerobiku 2018                                 Levice-Majstrovstvá SR

PBB-Žilina                         SHOWTIME-Bratislava

Benefícia aerobiku 2017             SHOWTIME-Levice              Pohyb bez bariér Bratislava 2017