Predveľkonočná návšteva Hornonitrianskeho múzea
v Prievidzi

12.apríla sa deti spoločne s pani vychovávateľkou vybrali do HNM v Prievidzi, za účelom zúčastniť sa tvorivých dielní. V múzeu na deti čakali slovenské umelkyne pani Bátorová a pani Slošiarová, ktoré sú uznávané krasličiarky a to nielen na Slovensku.

Oboznámili deti s rôznymi technikami zdobenia kraslíc. Po krátkej prehliadke veľkonočných vajíčok, ktoré všetky vyzdobili tieto šikovné umelkyne sa deti pustili do kreatívnej práce. Pod ich rúčkami sa vyfúknuté vajíčka menili na vyzdobené originály .

Technika zdobenia kraslíc horúcim voskom deti veľmi zaujala a s nadšením sa pobrali späť do školy. Cestou absolvovali vychádzku po veľkonočne vyzdobenej Prievidzi. Námestie mesta zdobia aj veľkonočné vajíčka, ktoré vyrobili deti z našej školy.