DOBROVOĽNÍCI Z CVČ
27.marca nás navštívili dobrovoľníci z CVČ v Prievidzi, medzi ktorými boli aj žiaci našej školy – Jakub Šulek a Sebastián Bonk z 9.B.

Skupinka dobrovoľníkov je zapojená do projektu „AKTIV“, ktorého cieľom je hľadať nové prístupy práce s mladými ľuďmi a zapájať mladých ľudí do života v našom meste.

Chlapci a dievčatá prišli s dobrým úmyslom, ukázať deťom, ako sa dá v komunite tráviť voľný čas, napríklad športovo-zábavnými aktivitami. Dobrovoľníci porozprávali deťom o tom, ako oni v mladšom veku nahradili pobyt vonku nezdravým trávením voľného času – hrami na PC, mobiloch a vysedávaním pred televízorom.

Práve preto sa rozhodli zmeniť svoj životný štýl. Príjemné popoludnie splnilo svoj cieľ – ukázať deťom tú správnu cestu do života a byť príkladom pre druhých.