„Domov sa nám nechce“

V piatok,22.júna sa deti 2.ročníkov zúčastnili netradičného podujatia,zameraného na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

Najskôr deti navštívili MsP v Prievidzi, kde bola pre nich pripravená prednáška o bezpečnosti detí počas letných prázdnin. Po návrate do školy na nich čakala skúška vedomostí a odvahy so začiatkom v školskej knižnici. Deti hádali názvy rozprávok, vybraté rozprávky museli zdramatizovať.

Niektoré deti využili aj poznatky zo ZÚ Malý herec. Knižnica sa tak stala dejiskom rozprávok Červená čiapočka, Popoluška, O kozliatkach a Medovníkový domček. V priestoroch školy boli pre deti pripravené stanovišťa, kde museli plniť úlohy, pri ktorých využili vedomosti učiva 2. ročníka.

Ako odmena za zvládnutie jednotlivých aktivít bola pre deti pripravená opekačka, ktorá ukončila toto zážitkové podujatie. Deti domov odchádzali v sprievode svojich rodičov v neskorých nočných hodinách.