Čo je za dverami knižnice ...

Prváci zo školského klubu sa začiatkom septembra zoznamovali s priestormi školy.

Pred dverami školskej knižnice sa zastavili a tie deti, ktoré už poznajú niektoré písmenká, pomaly prečítali slovo KNIŽNICA.

V jedno popoludnie sa do knižnice vybrali so svojou pani vychovávateľkou. Väčšina prvákov  našu školskú knižnicu navštívili ešte ako predškoláci. Na otázky vychovávateľky napr. ako: na čo slúži  knižnica, prečo ju žiaci a dospelí navštevujú, deti hravo a správne odpovedali. Pani vychovávateľka deťom ukázala aké knihy máme v školskej knižnici, poprezerali si spolu niektoré rozprávkové knihy.

Po prečítaní krátkych úryvkov z kníh deti hádali názvy rozprávok. Všetky rozprávky deti správne pomenovali a za správne odpovede boli odmenené záložkou do knihy. Prvákom sa knižnica veľmi páčila, s pani vychovávateľkou ju budú pravidelne navštevovať.