ŠKD na návšteve na Mestskej polícii v Prievidzi

Blížia sa letné prázdniny plné detských huncútstiev a práve preto je potrebné deti oboznámiť o bezpečnosti pri hrách a iných aktivitách. Niektoré tieto bezpečné pravidlá dobre poznajú, no je potrebné deťom vysvetliť aká je dôležitá bezpečnosť na cestách, ako sa treba správať ak ich osloví neznáma dospelá osoba a pod.

A práve za týmto účelom sme navštívili Mestskú políciu v Prievidzi, ktorá má sídlo neďaleko našej školy. 7. júna nás v popoludňajších hodinách očakával Mgr. Vít Zajac, ktorý deťom porozprával o rôznych nástrahách, ktoré číhajú na deti počas prázdnin.

Trpezlivo odpovedal deťom na otázky a hlavne im dával rady ako sa majú správať v nebezpečných situáciách. Mgr. Zajac im vysvetlil akú úlohu majú mestskí policajti –  chrániť občanov mesta Prievidza. Pre deti bola táto návšteva MsP veľmi zaujímavá a poučná.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu !