Podmienky dotácie , stanovené
VZN mesta Prievidza  č. 01 / 2019

1.
Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej dotácia)sa poskytuje vo výške 1,20.-eur za každý deň,v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno - vzdelávacej činnosti v ZŠ a odobralo stravu-obed (ďalej len "strava").

2.
Zákonný zástupca dieťaťa je povinný bezodkladne ohlásiť škole jeho neúčasť,ako aj dĺžku trvania neúčasti dieťaťa na výchovno-vzdelávaciom procese a odhlásiť ho zo stravy.

Z dôvodu "iných nepredvídateľných prekážok zo strany školy", alebo zriaďovateľa, bude dieťa-žiak automaticky odhlásený z odberu stravy.

Zákonnému zástupcovi v takomto prípate táto povinnosť nevzniká.

3.
Odhlásenie zo stravy je možné najneskôr do 14:30 hodiny predchádzajúceho dňa, okrem pondelkov, kedy je možné odhlásenie zo stravy až do 07:30 hodiny.

4.
V prípade neodhlásenia dieťaťa/žiaka zo stravy je jeho zákonný zástupca povinný uhradiť poplatok za stravu vo výške 1,20.- eur za každý deň, v ktorom sa dieťa/žiak nezúčastnilo výchovno-vzdelávacieho procesu v škole, ale zostalo aj naďalej prihlásená na stravu.

Zákonný zástupca žiaka je povinný dlžnú sumu uhradiť na účet ŠJ ZŠ najneskôr do 10-teho dňa kalendárneho mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom sa žiak nezúčastnil výchovno-vzdelávacieho procesu a zostal prihlásený na stravu.

5.
V prípade prvého dňa neúčasti dieťaťa/žiaka na výchovno- vzdelávacej činnosti si jeho zákonný zástupca môže odobrať jeho stravu do obedára.

Platbu 1,20.eur za odobraté jedlo je ale zákonný zástupca povinný aj tak uhradiť na účet príslišnej ŠJ z dôvodu neodhlásenia odobratia stravy.

Príspevky na potraviny a režijné poplatky sa uhrádzajú mesačne vopred,v termíne do 25-teho dňa predchádzajúceho
kalendárneho mesiaca,za celý mesiac na účet príslušnej ŠJ vedeného v banke (bankovým prevodom,poštovou poukážkou)

- ak žiak odoberá stravu,jeho zákonný zástupca zaplatí       "réžiu" t.j. sumu vo výške 5.- eur za každý mesiac v       ktorom bude jeho dieťa nahlásené na odber stravy.

- žiak v hmotnej núdzi ( na základe potvrdenia z UPSVaR )   zaplatí "réžiu" vo výške 1.-euro.

- pri odbere stravy musí žiak používať elektronický čip,     za ktorý jeho zákonný zástupca musí uhradiť na účet ŠJ     jednorázovú sumu vo výške 4,80.- eur.

Odhlasovanie z odberu stravy :

- telefonicky na tel č. : 046 / 540 44 14

- e-mailom :  sjenergetikov@centrum.sk

- s pomocou internetu cez webové aplikácie:

.
Potrebné prihlasovacie údaje si môžete prevziať od hospodárky ŠJ .

Stravnik/Prihlaseni?zarizeni=9140

skola/zsenerpd