Školská rada rodičovských združení pri ZŠ Ul.energetikov 242/39, 97101 Prievidza
-------------------------------------------------
OZNAMY  PRE  RODIČOV
..........................................................................................................................................................................................................

.

Školská rada rodičovských združení pri Základnej škole, Ulica Energetikov Prievidza funguje ako dobrovoľné združenie fyzických osôb - rodičov, zákonných zástupcov žiakov v ZŠ a právnických osôb od svojej registrácie na MVSR od roku 2003.

Od doby svojho vzniku sa združenie aktívne podieľa na riešení výchovných problémov a na ochrane zdravia žiakov, ich zdravom telesnom a psychickom vývine. V nemalej miere tiež podporuje činnosti vedúce k materiálno - technickému zabezpečeniu školy - či už aktívnym vyhľadávaním sponzorov alebo podporou pri výbere 2% zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb a právnických osôb.

Najvyšším orgánom ŠRRZ je Valné zhromaždenie, ktoré sa koná spravidla na začiatku a konci školského roka. V prípade nutnosti riešenia akútnych problémov zasadá Výkonná rada ŠRRZ, ktorá iniciuje konanie mimoriadneho VZ. Na svojich pravidelných stretnutiach ŠRRZ schvaľuje rozpočet pre aktuálny školský rok, prejednáva v súčinnosti s vedením problémy súvisiace s chodom školy, aktívne sa podieľa na ich riešení - či už v oblasti bezpečnosti /inštalácia spomaľovacieho prahu na príjazdovej ceste/, stravovania, učebných pomôcok, organizácie vyučovania, racionálneho využívania finančných prostriedkov.

V súčasnosti pracujú orgány ŠRRZ v nasledovnom zložení:

Výkonná rada :
Predseda                                     Mgr.  Vanda Miklasová