VÝMENA VIANOČNÝCH POHĽADNÍC

2017-Pohľadnice pre prváčikov

eTwinning je medzinárodná spolupráca škôl v rámci Európy.

Spočíva v tvorbe spoločných projektov, blogov, prezentácií v cudzom ale i v rodnom jazyku.
Do eTwinnigu - „partnerstvo škôl v Európe“ je zapojená i naša škola.

V krúžku eTwinning rozvíjame v školskom roku 2011/2012 jazykové danosti v cudzích jazykoch. Žiaci spolupracujú so zahraničnými partnerskými školami na projektoch.

Prostredníctvom nich spoznávajú kultúru, národné bohatstvo, životný štýl iných krajín. Pri tvorbe projektov využívajú informačno - komunikačné technológie - využívajú web kamery na komunikáciu s partnerskou školou v zahraničí, tvoria krátke videá a prezentácie na dané témy. I takouto netradičnou formou sa dajú rozvíjať komuni-kačné kompetencie v cudzích jazykoch.

Aktivity v školskom roku 2010/2011

V krúžku eTwinng pracuje 14 žiakov zo 7.B a 8.B triedy. V rámci tohto projektu sme nadviazali partnerstvo s českou školou v meste Volary, s ktorou máme rozpracovaný projekt „Naše mestá“.
Ten je schválený eTwinningovým certifikátom a je tvorený v anglickom jazyku.

Českí žiaci majú možnosť prostredníctvom prezentácií a krátkych videí, ktoré vytvoria žiaci sami, spoznávať prírodné bohatstvo, kultúru, tradície a zvyky svojich slovenských partnerov a opačne. Naši žiaci majú možnosť preveriť si takouto formou svoje znalosti z anglického jazyka a získať i nových priateľov v zahraničí.

V mesiaci október sme získavali podklady pre náš projekt v Bojniciach. Počasie nám prialo a zhromaž-dili sme množstvo fotomateriálu, ktorý spracujeme do prezentácií pre našich priateľov v Čechách.

5. novembra sa uskutočnila slávnostná akadémia k 30. výročiu vzniku našej školy v Dome kultúry v Prievidzi. Tejto slávnosti sa zúčastnili i zástupcovia českej partnerskej školy, pán riaditeľ Mgr.Peter Horalek a pani učiteľka Mgr. Andrea Jilková, ktorá vedie eTwinningový krúžok. V ten deň sa stretla i so žiakmi našej školy, ktorí pracujú v eTwinningovom projekte. Odovzdala im malé darčeky a pozdravy od českých žiakov. Samozrejme, i my sme prichystali pre nich presenty, prostredníctvom ktorých sa zoznámia s naším mestom a školou. Pevne veríme, že ich potešia. V rámci tohto stretnutia sme sa dohodli na ďalšej spolupráci a výmennom pobyte.

V posledný novembrový týždeň nás čakalo zaujímavé prekvapenie. Dostali sme milý darček – pohľadnice z Turecka. Prišli z tureckej školy, z mesta Kirsehir, ktoré sa nachádza blízko hlavného mesta Turecka – Ankary. Pohľadnice sme dostali v rámci eTwinningového projektu „Prostredníctvom pohľadníc spoznávame svet“. Veľmi nás to prekvapilo a zároveň potešilo. Ihneď sme i my poslali našim novým kamarátom z Turecka pohľadnice Prievidze a Slovenska. Pri písaní pohľadníc sme zažili nielen tvorivú atmosféru, veľa zábavy, ale sme sa aj „potrápili“ so štylizáciou anglických textov.

Veríme, že ponúknuté priateľstvá budeme mať možnosť rozvíjať a upevňovať.

▲ Na začiatok