Zážitkové učenie 9.A a 9.B v Nemocnici Bojnice.

Dňa 5.4.2019 sa v nemocnici v Bojniciach konal 3.ročník Dňa otvorených dverí, ktoré realizovalo oddelenie psychiatrie.

Naši deviataci mali možnosť absolvovať zážitkové učenie formou „Terapia slovom“, kde je základným liečebným prvkom u závislých ľudí práve slovo. Žiaci sa zúčastnili skupinovej terapie, ktorú začal psychológ Lukáš a pracovníci oddelenia psychiatrie pani Eva a Jana privítaním a privítaním všetkých zúčastnených. Dozvedeli sme sa o princípe liečby závislostí, ktorá prebieha v dvoch fázach – ústavná (akútna a doliečovacia) a ambulantná – stacionár.

Vysvetlili nám, aké dôležite je, aby títo ľudia zistili - čo ich baví, teší, ako majú tráviť čas a aká veľmi dôležitá je opora v rodine. Príbehy pacientov boli silné, plné emócií a veľkých predsavzatí. Deviataci sa aktívne zapojili do diskusie otázkami a svojimi názormi. Zážitkové učenie vyhodnotili ako veľmi zaujímavé, podnetné a konštruktívne.