.
PREVENTÍVNE BESEDY S KPT.ŠTÁTNEJ POLÍCIE Ing. Danielou Preťovou

V piatok 6. 5. 2016 na našu školu zavítala kapitánka štátnej polície Ing. D. Preťová.
Druhú vyučovaciu hodinu navštívila triedu 1.C, kde im pekne vysvetlila v preventívnom programe  Polícia nie je strašiak , ako majú správne  reagovať pri nezvyčajných životných situáciách, s ktorými sa v dnešnej dobe môžu stretnúť. Prváci sa až veľmi živo zapájali do besedy.

Tretiu vyučovaciu hodinu sa v chemickej učebni stretli s kapitánkou naši deviataci, ktorí mali zaujímavú tému o Drogách a ich nástrahách v reálnom živote. Tejto téme sa venujeme aj na hodinách chémie a biológie, takže deviataci boli v „obraze“ a nemali problém  vyskúšať si svoje reflexy, keď mali na očiach promile okuliare.

a

Na štvrtej vyučovacej hodine sa ôsmaci vážne zaujímali o  aktuálnu tému KYBERŠIKANU, ktorú je ľahko realizovať najmä cez sociálne siete. Títo mladí  ľudia si ani neuvedomili, akým nebezpečným nástrahám sú vystavení vo virtuálnom svete prostredníctvom IKT.