Knižné hody

Tohtoročné knižné hody v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi sme si užili na jedinečnej besede s prievidzskými spisovateľkami Lenkou Gahérovou a Vladenou Teslíkovou.

Obe porozprávali o svojich inšpiráciách, pocitoch pri písaní, svojej tvorbe. Zistili sme, ako sa reálny život prepletá s umeleckými dielami. Na záver sme získali ich podpisy na informačné materiály venované daným autorkám. S nimi sme pracovali na nasledujúcej hodine v našej školskej knižnici.

Porovnali sme tvorbu spisovateliek (prozaička a poetka), prečítali si úryvky z ich diel a zreprodukovali poznatky získané na besede. Žiaci ocenili návštevu knižnice ako prínosnú, zaujímavú a miestami aj vtipnú (zážitky L. Gahérovej s jej psíkom opísané aj v jej dielach).