Objav dobrodružstvo

Kto by nemal rád dobrodružstvo ? Myslím, že všetci, veľkí i malí. Jedno také nás čakalo v školskej knižnici, keď sme sa s deťmi vybrali po rozprávkových stopách.

Deti z 2.A triedy pátrali po knihe „Tri múdre kozliatka“ v knižnici prostredníctvom indícii: skladanie ilustrácie, čítanie úryvkov a časového deja. Žiaci si knihu požičali a tešili sa na  pokračovanie príbehu, ktorý ukrývala.

Deti z 2.B triedy sa pustili do dobrodružstva s Guľkom Bombuľkom. Spoločne čítali a rozprávali sa o malom hrdinovi. Najkrajšou úlohou bola kresba Guľka Bombuľka. Pani učiteľka vyžrebovala tri deti, ktoré dostali odmenu za správne odpovede v pracovnom liste.

Deti z 2.C triedy  čítala úryvky z klasických i moderných rozprávok a hádali ich názvy. Objavovali Snehovú kráľovnú,  Pinocchia a mnohé iné. Urobili si do knihy záložku, aby sa im dobre čítalo v obľúbenej knihe.