Žiaci 3.C triedy mali zaujímavý deň učenia. Slovenský jazyk a jeho slohovú zložku sa učili pomocou zážitku.

Cieľom našej hodiny bolo napísanie receptu a pochopenie pracovnéhpo postupu.
Pani učiteľka mala pre nás veľké prekvapenie. Doniesla nám do školy pekárničku na chlebík. Pripravila pre nás všetky pomôcky a hlavne recept. Potom sme už iba čítali, vážili, merali, koštovali, miešali, kontrolovali.... Bolo to naozaj zábavné.

Vlastne sme využili svoje všetky zručnosti a schopnosti – čitateľkú gramostnosť, matematickú, tvorivú. Na chlebík sme museli počkať 3 hodiny, ale vôbec to nevadilo, lebo sme ho sledovali ako sa stále mení. Recept sme si pekne zapísali do zošitov a samozrejme aj pracovný postup, čo po takom zážitku nebolo vôbec ťažké.

Na chlebík sme si urobili aj zdravú mrkvovo - cesnakovú pomazánku. A samozrejme najviac sme sa tešili, kedy už budeme môcť jesť! Pekne sme si všetko pripravili a mali sme super piknik v našom školskom átriu.
Bol to jednoducho super deň!!!              Tr. uč.: Mgr. I. Kračmerová