Na ľudovú nôtu

Po prebratí učiva o ľudových piesňach si piataci na hodine literatúry v školskej knižnici upevnili svoje vedomosti,rozvíjali čitateľskú gramotnos,tvorivosť.

Na domácu úlohu mali zistiť od svojich rodičov a starých rodičov ich najobľúbenejšiu ľudovú pieseň a zapísať si jej text do zošita.

Na vyučovacej hodine oboznámili spolužiakov s danou piesňou, porozprávali sme sa o nej, o použitých výrazových prostriedkoch, o príležitosti, pri ktorej sa spievala, o dôvode jej vzniku. Ak sme ju poznali, spoločne sme si ju zaspievali. Potom žiaci prepísali texty na čistý papier, rozstrihali po veršoch a vložili do igelitového vrecúška. Tie si medzi sebou vymieňali a skladali správny text. Tí najšikovnejší stihli aj 10 piesní. Počas tejto aktivity sme počúvali ľudové piesne.