Aktivita Na stretnutí s Malým princom

Žiaci 8.A a 8.B si cez vianočné prázdniny prečítali knihu od Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ. Po jej prečítaní uskutočnili na hodine literárnej výchovy v školskej knižnici aktivitu Stretnutie s Malým princom.

V skupinách si pripravili fiktívny rozhovor detí s literárnou postavou Malým princom, ktorý potom dramaticky predviedli. Následne písali listy Malému princovi o tom, ako sa im páčili jeho potulky po rôznych planétach, čo sa im nepáčilo a písali mu fantázie o tom, na akých planétach boli oni a čo tam zažili. Ďalej na hodinách výchovy umením kreslili vo dvojiciach Vesmír Malého princa. Počas plnenia úloh si overili, ako pozorne čítali s porozumením a ako správne pochopili jej myšlienka.