ČITATEĽSKÝ  MARATÓN

Za účelom podpory pozitívneho vzťahu k čítaniu sme 11.5.2017 zorganizovali „Čitateľský maratón“.

Tak ako v predchádzajúcich rokoch,aj teraz sa žiaci 2.až 4.ročníka striedali pri čítaní rozprávok.V popoludňajších hodinách čitateľský maratón pokračoval, čítali aj prváci, ktorým sa táto aktivita veľmi páčila.

Podporili nás aj niektorí rodičia a práve toto je tá správna cesta – podporiť deti a byť im vzorom pravidelným čítaním aj doma. V školskej knižnici zúčastnení prečítali postupne príbehy o zvieratkách z knihy Anny Gurtlerovej, Rozprávky o lese Lese. Práve túto knihu nám darovala samotná autorka.

Aktivita – „Čitateľský maratón“ je jednou z mnohých  podujatí, ktoré majú viesť žiakov k zvýšeniu ich záujmu o knihy a čítanie.