Aktivity Marec – mesiac knihy na 2.stupni ZŠ

7.ročník – aktivita Predstav knihu,ktorá ťa v poslednom čase zaujala – žiaci na hodinách slovenského jazyka a literatúry si pripravili rétorické vstúpenie, v ktorom predstavili zaujímavú knihu, a tým motivovali spolužiakov, aby si ju prečítali.

5.ročník – Máme radi povesti - žiaci mali prečítať doma 3 povesti a pripraviť si z nich zápis a prerozprávať obsah jednej z nich. Na hodine literatúry na jednu povesť z učebnice Kôň so zelenou hrivou si v skupinách pripravili jej dramatizáciu.

9.ročník – Hráme sa na spisovateľov – Žiaci si na rôzne témy vytvorili vymyslené príbehy a poviedky. Na záver uskutočnili stretnutie spisovateľov, na ktorom pani učiteľka vyhodnotila ich prácu. Niektoré poviedky budú uverejnené vo webovom školskom časopise a zaslané do súťaží.