Rozvoj čitateľskej gramotnosti
na hodine anglického jazyka
Téma: Time and place (čas a miesto)

V rámci „Roka čitateľskej gramotnosti“ ktorý bol vyhlásený Ministerstvom školstva SR žiaci 7.B pod vedením  Mgr. Chrebetovej predviedli na rôznych aktivitách svoje schopnosti, ktoré získali na hodinách anglického jazyka.

K téme TIME AND PLACE (čas a miesto) si rozširovali slovnú zásobu doplňovačkami, prečítali si články v učebnici aj časopise, snažili sa porozumieť nahratému textu o živote v minulosti a porovnávali so životom v súčasnosti. Žiaci pomocou interaktívnej tabule zistili, že na svete je viac časových pásiem s rôznym rozložením. Rozprávali o tom, čo robili včera vo svojej časovej zóne(ktorú si vylosovali) a aký bol čas v iných zónach. Na hodine bola čulá pracovná atmosféra, žiaci boli aktívni a takáto netradičná hodina ich veľmi zaujala.