Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice

Tak,ako bolo prvákom sľúbené na začiatku školského roka,tak sa aj stalo.
Poznajú už všetky písmená a naučili sa čítať,preto sa pani knihovníčka rozhodla deti zapísať do školskej knižnice.

Prváci sa na túto pasovačku tešili,veď často školskú knižnicu navštevujú aj v popoludňajších hodinách s pani vychovávateľkou.Najskôr si knihy iba prezerali,no teraz si už vedia z nich aj prečítať.Teší nás,že radi siahnu po peknej knihe ktorú objavia v policiach knižnice.Najskôr deti museli splniť dve úlohy. Prvou úlohou bolo priniesť si do knižnice svoju obľúbenú knihu,o ktorej porozprávali prítomným a vysvetlili im, prečo je ich obľúbenou.
Druhou úlohou bolo prečítať vybraté slovo a to tak isto všetci hravo zvládli.

Po slávnostnom pasovaní-školskou encyklopédiou,im pani knihovníčka odovzdala pamätný list a čitateľský preukaz.

Teraz sú už naozajstní „čitatelia“ aj prváci a môžu si požičiavať knihy aj z našej peknej školskej knižnice.