EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Každoročne si na našej škole 26.septembra pripomíname Európsky deň jazykov.

Inak tomu nebolo ani tento rok. Všetky aktivity sme prispôsobili mimoriadnej situácii.
Aj napriek tomu, že sme nemohli navštíviť mladších spolužiakov a pripraviť pre nich aktivity „zoči-voči“, poradili sme si.

Starší žiaci pripravili video s ukážkami rôznych jazykov. Zistili sme, že vieme komunikovať nielen anglicky a nemecky, ale aj francúzsky, taliansky, španielsky, rusky a dokonca aj v indickom jazyku.

Video sme rozposlali online našim kamarátom. Tí spolu s pani učiteľkami skúšali rozoznať a uhádnuť, akým jazykom na nich spolužiaci hovoria. Aj oni sa potom ďalej zabávali a zdokonaľovali v cudzích rečiach. Pripravili krásne projekty o jednotlivých krajinách, básničky o tom, čo o krajine vedia, nechýbali samozrejme ani vlajky. Tí starší prekladali základné slová slovnej zásoby do jazykov európskych krajín.

Svoje znalosti z jazykov, ktoré sa učíme na našej škole žiaci predviedli v medzinárodnom energickom pozdrave.

Na našej škole už o Medzinárodnom dni jazykov vie hádam každý a už teraz sa tešíme, čo vymyslíme budúci školský rok.