Európsky deň jazykov

Dňa 26.9.2019 sme si aj na našej škole rôznymi  aktivitami pripomenuli Európsky deň jazykov.

Žiaci 7.B spolu s pani učiteľkou Mgr. Zuzanou Pösovou  pripravili reláciu do školského rozhlasu venovanú Európskemu dňu jazykov.

Žiaci 2.stupňa si na hodinách anglického jazyka čítali pohľadnice, ktoré  dostali zo škôl z 10 krajín Európy – Chorvátsko, Nemecko, Poľsko, Francúzsko, Česko, Slovinsko a na naše veľké prekvapenie aj z ostrova Réunion, ktorý leží pri Madagaskare. Pohľadnice sme dostali vďaka e-twinning projektu, do ktorého sa zapojili naši žiaci spolu s Mgr. Slavomírou Dubinovou a Mgr. Zuzanou Pösovou . Pohľadnice boli v anglickom jazyku a aj v materinskom jazyku danej krajiny. Témou bolo „Máme radi jazyky“ a žiaci nimi prezentovali svoju krajinu. Aj naši žiaci vyrobili a napísali pohľadnice, ktoré sme rozposlali do zapojených krajín.

Aj žiaci 6.A  si s pani učiteľkou Mgr. Silviou Volkovou pripomenuli Európsky deň jazykov. Pomocou pracovných listov sa učili, precvičovali  a  opakovali si slovnú zásobu týkajúcu  sa európskych jazykov, národov i národností. Užitočné boli i znalosti z geografie a všeobecný prehľad o všetkých európskych zástavách.
Každý ďalší jazyk, ktorým sa dokážeme dorozumievať (okrem toho nášho materinského) je veľké plus do života. Veď nie nadarmo sa hovorí:

,,Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom!"

Žiaci 6.B triedy spolu s 3 žiačkami  7.B triedy s pani učiteľkou Ing. Tatianou Niklesovou pripravili pre žiakov 4.ročníkov  prezentáciu zameranú na  zoznámenie sa s nemeckým jazykom.  Zaspievali, zarecitovali, ukázali projekty a aj si  spolu so štvrtákmi zacvičili „po nemecky“.

V tento deň prišli predstaviť žiaci 9. B triedy so svojou pani učiteľkou Mgr. Katarínou Dadovou žiakom štvrtých ročníkov ruský jazyk. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie nielen o Rusku, ale aj o mestách, kultúre a jazyku. Na záver si žiaci vyskúšali ruskú azbuku. Úspešne zvládli napísať svoje mená, z čoho mali veľkú radosť