Biologicko-geografická exkurzia
ZOO Zlín

Dňa 7.5.2019 sa žiaci 5.ročníka spolu s pani učiteľkou Mgr.A.Štorcelovou,Mgr.S.Dubinovou  a Mgr.M.Hrubinovou zúčastnili BIO–GEO exkurzie ZOO Zlín.

Cieľom exkurzie bolo pozorovanie živočíchov z rôznych typov krajín sveta. Navštívili sme rozľahlú prírodnú expozíciu rozdelenú podľa jednotlivých svetadielov a biotopov, ako napríklad savanu z Afriky a Austrálie, prales z Ameriky, krásy z Ázie, či život vodných živočíchov. Žiaci si mohli overiť svoje teoretické vedomosti v praxi.

Zaujímavosťou bolo, že sme pozorovali aj rôzne exotické rastliny, ktoré sú typické pre dané biotopy. Upútal nás najmä tropický prales Yucatán s pôvodnými rastlinami, ako napríklad banánovníky, palmy, liany, orchidey, bambusy, s voľne pustenými živočíchmi.

V ZOO prírodné expozície znázorňujú aj rozmanitú kultúru domorodých obyvateľov sveta, ako napríklad skromné príbytky afrických kmeňov savany, hudobné nástroje z Afriky a Austrálie.

Žiakom sa exkurzia veľmi páčila.