Testovanie 5 - 2018 sa uskutočnilo 21. novembra 2018 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.     Testovania sa v ZŠ Ulica energetikov 242/39 Prievidza zúčastnilo spolu 50 žiakov 5. ročníka. Testovanie 5 – 2018 sa uskutočnilo papierovou – písomnou formou.

Keďže naša škola patrí k tzv. certifikačným ZŠ, ktoré boli zapojené do projektu "Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania", všetci žiaci V.A, V.B i V.C absolvovali prípravu na T5-2018 v elektronickom testovacom systéme e-Test dňa 6. novembra 2018.  Žiaci si mali možnosť vopred vyskúšať testy zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky v elektronickom prostredí.

Žiaci 5. a 9. ročníkov boli zapojení do  školských e-testovaní  JESEŇ 2018, kde si v rámci prípravy na testovanie overovali svoje vedomosti v elektronických testoch zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky. Po absolvovaní elektronických testov žiaci dostali predbežné hodnotenie svojich výsledkov.