Hovor jako TED

Dňa 15.11.a 16.11.2018 sme v 9.ročníku uskutočnili aktivitu „Hovor ako TED“.

TED združuje ľudí – rečníkov z celého sveta, ktorí prezentujú svoje myšlienky a cieľom zaujať i poučiť svojich poslucháčov. Keďže sme preberali rečnícky štýl, rozhodli sme sa zahrať sa na takúto konferenciu.

Týždeň predtým sme si mali premyslieť tému, ktorú našim spolužiakom predstavíme.
Na začiatku nás pani učiteľka pár slovami privítala na tejto aktivite. Pred tabuľou sa vystriedali všetci spolužiaci a pri každom z nich sa v nás vírilo množstvo pocitov.

Veľa viet, ktoré odzneli, nás prinútili zamyslieť sa nad danou témou a vo väčšine z nás sa pohlo niečo, čo nás donútilo trošku inak myslieť či konať. Počuli sme rôzne zaujímavé fakty, názory našich spolužiakov, či dokonca sme sa dozvedeli niečo viac o ich súkromí. Celá táto rečnícka aktivita sa niesla v príjemnej atmosfére a veľa z nás prekonalo svoj strach z vystupovania pred spoločnosťou.
                                                                    Nina Kračmerová, 9.B