Európsky deň jazykov

Dňa 26.9.2018 sme si aj na našej škole rôznymi aktivitami pripomenuli Európsky deň jazykov.

Žiaci 9.B spolu s PhDr.J.Kunovským pripravili reláciu do školského rozhlasu venovanú Európskemu dňu jazykov.

Žiaci 2.stupňa si na hodinách anglického jazyka čítali pohľadnice, ktoré  dostali z rôznych škôl z 15 krajín Európy – Dánsko, Nemecko, Poľsko, Francúzsko, Chorvátsko, Česko, Litva, Lotyšsko...

Pohľadnice sme dostali vďaka e - twinning projektu, do ktorého sa zapojili naši žiaci spolu s
Mgr. Dubinovou a  Mgr. Pekárovou.

Pohľadnice boli v anglickom jazyku a aj v materinskom jazyku danej krajiny a žiaci nimi prezentovali svoju krajinu. Aj naši žiaci vyrobili a napísali pohľadnice, ktoré sme rozposlali do zapojených krajín.

Ďalšou zaujímavou aktivitou boli rôzne súťaže v ovládaní  angličtiny, ktoré pripravili žiaci 2.stupňa pod vedením Mgr.Fabianovej a Mgr.Pekárovej, pre svojich mladších spolužiakov z 1.stupňa.

Nakoniec žiaci 6.B a dve žiačky z 9.B pripravili pod vedením Mgr.Dubinovej divadelné predstavenie v anglickom jazyku Snow White (Snehulienka) pre žiakov 1.aj 2. stupňa, ktoré malo veľký úspech.