Prievidzská labka

Téma dobrovoľníctva rezonuje v našej škole stále. Polovicu výťažku z vianočných trhov sme ako škola venovali na dobročinné účely. Na triednickej hodine navrhla Sofia, aby sme pomohli zvieratám aj my osobne.

Triedna učiteľka sa skontaktovala s občianskou organizáciou Prievidzská labka, ktorá pomáha opusteným mačičkám. Dostali sme pozvanie, ktoré sme s radosťou prijali. Kúpili sme granuly, maškrty a hračky pre obyvateľov Prievidzskej labky a 20.2.2019 v podvečerných hodinách sme zavítali priamo do útulku.

Privítala nás p.Irena Žáková a prítulné, úžasne spoločenské mačičky. Dozvedeli sme sa, čomu sa združenie venuje, ako sa ktorá mačička volá, ako sa dostala do útulku a pod. Venovali sme sa im, hrali sa s nimi, hladkali ich. Nevedeli sme sa rozlúčiť. Rozhodli sme sa, že budeme Prievidzskej labke pomáhať aj v budúcnosti napr. aj pri realizáciách aukcií rôznych predmetov, ktorých predajom získa organizácia peniaze na svoje fungovanie. Ďakujeme za nevšedné stretnutie.

Sophie sa vyjadrila: ,,Ďakujem, pani učiteľka, dnes bolo super, ďakujem, že som mohla ísť. Mačičky boli veľmi zlaté a prítulné, nechápem, ako ich mohol niekto vyhodiť na ulicu.´´ a Saviena: ,,Pani učiteľka, ďakujeme, bolo super, aj sranda. Ďakujeme, že ste nám to vybavili.“ Vidieť, že sú to deti s veľkým srdcom.

" Rozvíjame ducha jazykom, telo športom, rozumieme počítačom "